Interchemie werken De Adelaar Eesti AS on asutatud 1999 aastal. Ettevõte avas 2003. aastal Viimsi poolsaarel, Pringi külas steriilsete ravivormide tootmise tehase. Praeguseks töötab ettevõttes 154 töötajat. Ettevõttes töötavad oma ala parimad keemikud, analüütikud, mikrobioloogid, müügilubade spetsialistid, operaatorid, pakkijad, insenerid ja automaatikud.

Tänaseks on Interchemie werken De Adelaar Eesti AS spetsialiseerunud veterinaarravimite ja -toodete valmistamisele. Toodangu hulka kuuluvad steriilsed ravimid (süstelahused, aseptilised suspensioonid, intramammaarid), suukaudsed lahused, söödalisandite vedelvormid, hooldus- ja tervisetooted, pesu- ja desoained.

Tehasel on professionaalne analüütilise keemia- ja arenduslabor (23 inimest), mikrobioloogia labor (6inimest). Igapäevaselt teostatakse tootmiskeskkonna, toorainete ja toodete kvalitatiivset ja kvantitatiivset analüüsi.

Tehase toodangut eksporditakse 125 – e riiki.

Pakendamise ja ladustamise võimaluste suurendamiseks investeerisime 2019 Maardu tehasesse. Peamiseks eesmärgiks oli suurendada efektiisust ja mahte läbi automatiseerimise. Tehases juurutame Industry 4.0 Standardit.

Ajalugu

1997

Interchemie tehas Kirnas 3 töötajaga. Etiketeerimine, suukaudsete lahuste ja ravimite tootmine.

2000

Alustati Viimsisse ravimitööstuse nõuetele vastavat uue tehase ehitamist.

2003

Uhiuues tehases alustati aseptiliste süstelahuste tootmisega. Ettevõte palkas mikrobioloogi keskkonna ja toodete monitooringuks.

2004

Ettevõttes töötab üle 10 töötaja ja toodete katsetelt on üle mindud täistootmisele. Toodangumaht on kasvanud 20% aastas.

2006

Interchemiele väljastati hea ravimitootmistavade nõuetele vastav GMP kvaliteedisertifikaat. Ehitati desinfitseerimisvahendite tootmishoone, tootmise võimekus tõuseb kuni 30 000 L deso päevas.

2008

Rajati keemialabor, mis võimaldas testida ja välja töötada muude toodete hulgas ka geneerilisi ravimeid.

2010

Alustati tehase laiendamist.

2012

Infusioonide tootmisliinide välja ehitamine ning tooteportfelli lisandus uus ravimivorm.

2015

Tehase laiendamise tagajärjel on tootmisvõimsus kasvanud.

2018

Loodi Leedu tütarettevõte.

2019

Valmis Maardu tehas, mis juurutab Industry 4.0 põhimõtteid. Täisautomatiseeritud ja robotiseeritud pakkimisliin.

2020

Ettevõttes töötab 154 inimest, eksporditakse 99% toodangust 125 riiki.